top of page

O MNIE

Stanislaw Tyminski, Kandydat na Senatora RP, Okreg 71 Zabrze-Bytom

SKĄD POCHODZĘ

Mój Ojciec Jan, radiotechnik pochodził ze wsi Tymianki na Podlasiu, moja Matka Alicja, Warszawianka, była uzdolnioną  krawcową. Urodziłem się 27 stycznia 1948 roku w szpitalu w Pruszkowie. Wychowałem w rodzinnym Komorowie. Byłem ministrantem i wieloletnim harcerzem. Ukończyłem szkołę podstawową w Komorowie, a potem Technikum im. Marcina Kasprzaka w Warszawie z dyplomem Technik Elektronik i pracowałem w swoim zawodzie.

 

W 1968 roku zdałem egzamin na wieczorowe studia elektroniki na Politechnice Warszawskiej. Studiów tych nie ukończyłem z powodu wyjazdu do Szwecji w celu zdobycia środków finansowych na pomoc rodzinie. Po siedmiu miesiącach pobytu w Szwecji, wyjechałem, jako legalny emigrant, do Kanady z biletem finansowanym przez kanadyjski rząd. O azyl nigdy nie prosiłem, bo to wymagało lojalności dla innych państw. Do tej pory mam stary paszport, z którym w wieku 21 lat wyjechałem z Polski.

KARIERA

W Kanadzie pracowałem jako elektronik dla dużych firm, takich jak holenderski Philips i amerykański Hewlett Packard. Po opanowaniu języka angielskiego i zdobyciu zdolności marketingowo-handlowych w 1975 roku, pięć lat po przyjeździe do Kanady, założyłem własną firmę komputerową Transduction Inc. Moja firma cieszy się zyskiem każdego roku od 48 lat. Jestem dumny, że zaprojektowane przeze mnie przemysłowe komputery niezawodnie pracują w elektrowniach atomowych w Chinach, Kanadzie i USA.

W 1981 roku chciałem zainwestować duży kapitał w Polsce. Nie mogłem przyjechać z powodu Stanu Wojennego. Wziąłem wtedy trzyletni urlop w firmie w Kanadzie na pobyt w peruwiańskiej Amazonii. Doświadczenia tam zdobyte dały mi bardziej konkretne i humanistyczne spojrzenie na świat.

Po powrocie do Kanady zapisałem się do małej Partii Wolnościowej, która sprzeciwiała sie rozrzutności finansowej rządu. W 1990 roku wybrano mnie na lidera tej partii. Jesienią tego samego roku zostałem kandydatem na Prezydenta RP. Otrzymałem wtedy prawie 4 miliony głosów w obu turach. Ostrzegałem Polaków przed złodziejską prywatyzacją i przyczyniłem się do obalenia wrogiego nam rządu Tadeusza Mazowieckiego. Tym samym opóźniłem rabunek Polski.

W 1991 roku zainstalowałem BBS Maloka w podziemiach hotelu Marriott w Warszawie. Dało to pierwszy dostęp do Internetu w Polsce przez linie telefoniczne i sieć X25 POLPAK. Po dwóch latach pracy Telekomunikacja Polska S.A. zaoferowała dostęp do Internetu, jedynie za koszt impulsów i w obliczu takiej konkurencji trzeba było zlikwidować tę usługę.

W latach 1991 do 1995 byłem liderem Partii X, która była cenzurowana przez media i nękana przez wredne manipulacje Państwowej Komisji Wyborczej.

W 2005 roku ponownie kandydowałem na urząd Prezydenta RP i ledwo wytrwałem do końca pierwszej tury z powodu kłopotów z Komitetem Wyborczym.

Do wyborów na Senatora RP w Okręgu Zabrze-Bytom wnoszę polityczną dojrzałość, wieloletnie doświadczenie w biznesie i polityce, niezależność polityczną i finansową oraz lojalność w stosunku do mego elektoratu.

Od 19 lat jestem żonaty z obywatelką Kanady Su Hong Tymiński, mam pięcioro dorosłych dzieci i sześcioro wnuków.

Znajomość języków: polski, angielski, hiszpański i szkolny niemiecki.

bottom of page